BOOKING

SAMİ

Beş yaşında ana okulu’nda müzikle tanıştı. İlkokul öğretmeni Levi ailesini Sami’nin sesi konusunda uyardı ve mutlaka değerlendirmesini söyledi. Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüyen Sami, bu şarkıları anneanne ve babaannelerinden dinledi. Aile büyükleri tarafından kullanılan Ladino dilinde ve şarkılarla Sefarad kültürünü öğrendi. 1996’da Cem Stamati’yle olan arkadaşlığı Sami’yi Sefarad Grubu ile tanıştırdı. Yaklaşık 8 yıldır Sefarad müziğiyle profesyonel olarak uğraşan Sami Levi grubun solistidir.
Sefarad Grubu ile 2003 yılında yayınlanan ilk albümleri “Sefarad 2003” ile müzikseverlerin beğenisini kazanmayı başaran Sefarad Grubu, 2005'de yayınlanan ve uzun süre liste başı olan ikinci albümleri “Volume 2” ile müzik dünyasındaki yerlerini sağlamlaştırdıklarını kanıtladılar. 2007 yılında  Sefarad Grubu ile son albümleri olan “Evvel Zaman” adlı albümü yaparak grupla yolunu ayırarak müzik hayatına yalnız devam etti. 
Bu albümlerden “Osman Aga”, “Ne fark eder?”, “Yastayım”, “Ben Seni Severim” “Vakti Geldi”, “Aşk İçin” ve “Seni Ne Çok Sevdiğimi” gibi birçok hit şarkı çıkaran grubun müziği Türkiye'de büyük ilgi gördü.
Gruptan ayrıldıktan sonra “Hadi Hadi”, “Kolbastı”, “Seve Seve” adlarında üç albüm daha yapmıştır.