BOOKING

İZEL

Birincilikle girdiği İTÜ Devlet Konservatuarı, Türk Müziği bölümünde kemençe eğitimi aldı ve 1993 yılında mezun oldu. Öğrenciliği sırasında 1991'de, İtalya'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'na Türkiye adına katıldı. 
İzel, müzikseverler tarafından  Türk pop müziğini patlama zamanlarına denk gelen, Ercan Saatçi ve Çelik Erişçi ile kurdukları İzel-Çelik-Ercan grubu ile tanındı. Üçlünün 1992'de çıkardığı "Özledim" albümü, o yılın en çok satan çalışması oldu. Daha sonra grup, Çelik'in ayrılmasıyla ikili olarak kaldı ve İzel & Ercan adıyla yayınladığı "İşte Yeniden” albümü ile yoluna devam etti. 
İzel, 1993 senesinde "Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışmasın ’da birinci oldu. İki yıl sonra da 1995'de ilk albümü "Adak"ı çıkardı. Albümdeki "Hasretim" adlı parça neredeyse o yılın şarkısı oldu. MGD tarafından "Yılın En İyi Kadın Pop Sanatçısı "ödülü ile beraber “Hürriyet Altın Kelebek Ödülü”nü yine "En iyi Kadın Şarkıcı "sıfatı ile aldı. 
Sanatçı, 1997 yılında "Emanet" isimli albümüyle yeniden gündeme geldi. Albümdeki özellikle sözü ve müziği Çelik'e ait "Kızımız Olacaktı" adlı parça ve İzel'in güzel yorumu çok geniş bir kitlenin beğenisini topladı. 1999'da çıkan, içindeki "Yok Yere" adlı parçayla uzun süre konuşulan albümler arasında kalan "Bir Küçük Aşk" ise 2000 yılında remixlenip İzel'in diğer hit şarkıları da eklenerek yeniden yayınlandı. İzel, o yıl yine "En İyi Kadın Şarkıcı" ödülünün sahibi oldu. 
Türkiye'nin en iyi kadın yorumculardan biri olarak kabul edilen İzel'in, "Bebek" adlı albümü, 15 Haziran 2001'de çıktı hayranlarının karşısına. Sanatçı, "Bebek" adlı albümünden iki yıl sonra da, 2003 yılının yaz aylarında "ŞAK" adlı albümünü piyasaya sürdü. Sezen Aksu'nun “Bir Dilek Tut Benim İçin” parçasıyla çıkış yapan İzel yine eski başarısını yakalamayı başardı.
2007 Yılında İzel, sahnedeki 20. yılı şerefine bir albüm çalışmasına başladı. İzel'in bu albümünde genel olarak duygu dolu aşk şarkıları yer aldı. Gurur şarkısıyla yine duygusal parçaların kadını olduğunu herkese yeniden hatırlatan İzel, 2010 yılının Mayıs ayında “Jazz Nağme”  isimli Türk Müziği'nin unutulmaz eserlerini yeniden yorumladığı bir albüm çıkarmıştır. Aynı zamanda 2011 yılının Nisan ayında Sinan Akçıl'ın “Kalp Sesi” isimli albümünde “Bi' Şey Olmuş” şarkısına sesiyle katkıda bulunmuştur. 
2012 ‘de Uzun bir aradan sonra “Aşk En Büyüktür Her Zaman” adlı albümünün çalışmalarına başlamıştır.  İzel  9 Nisan 2012 tarihinde çıkardığı “Aşk En Büyüktür Her Zaman” adlı albümüyle müzik yaşamına kaldığı yerden geri dönmüştür.